Back to All Brackets

2016 Spring Shootout

Boys 13U Division

 

FFH= Foley Field House, Foley, MN

 

Pools

 A. Comets Blue 58 v D1 MN Prospects 53  Sat. 10:20am  FFH4
 B. Net Gain Sports 20 v Heat Weierke 83
 Sat. 10:20am  FFH3
 C. Team Tyus 2022 73 v WC Wildcats Blue 19  Sat. 11:30am  FFH1
 D. Heat Tauer v MN Xtreme (forfeit)  Sat. 11:30am  FFH2
 E. MN Magic Spears 39 v West Central United 38  Sat. 9:10am  FFH3
 F. Heat Johnston 64 v WOTN 40  Sat. 9:10am  FFH4
 G. MN Ice 37 v Heat Stepanek 55
 Sat. 10:20am  FFH2
 H. Heat Ward 64 v Comets White 37  Sat. 9:10am  FFH1
 I. Comets Silver 13 v Get Shook 77
 Sat. 10:20am  FFH1
 J. Crossfire Pederson 35 v WC Wildcats Orange 48
 Sat. 9:10am  FFH2
 
Gold Bracket

 

 

 

 

(D1) Heat Tauer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Sat

1:50pm 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 MN Magic Spears

 

 FFH1

 

 Heat Tauer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sat

 

 

 

 

 

 

 

 

(E1) MN Magic Spears

 

 

 5:20pm

 

  Heat Tauer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FFH2

 

 

 

 

 

 

 

10:20am

 

 

 

 Gm1

 

 

 

 

 

 

  Team Tyus 2022

FFH3

 

 

 

 (A1) Comets Blue

 

 

 

 

 

 

 

Sun

 

 

 

 

 

 Sun

 

 

 

 

 

 

 (F1) Heat Johnston

 

 

 

 

10:20am 

   Heat Johnston

 

 

 

 

 

Sat

 1:50pm

 

 

 

 FFH1

 

 

 

 

 

 

 

 FFH2

 Heat Johnston

 

 

 

 

 

 

 

 

 Team Tyus 2022

 

 

 

 Sat

 

 

 

 

 

 

 

 

(C1) Team Tyus 2022

 

 

6:30pm 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FFH2

 

  Heat Johnston

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gm2

 

 

 

 

 

Sun

 

 

 (G1) Heat Stepanek

 

 

(B2) Net Gain Sports 

 

 

Sun

 

  Team Tyus 2022 

3:00pm

 

 

Sat

3:00pm 

 

 

 

 

3:00pm

  Heat Weierke

 

FFH3

 

 Heat Stepanek

 

 FFH1

 Heat Ward

 

 

 

FFH1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(H1) Heat Ward

 

 

 5:20pm

 

 Heat Weierke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FFH1

 

 

 

 

 

 

 

10:20am

 

 

 

 Gm3

 

 

 

 

 

 

 

FFH4

 

 

 (B1) Heat Weierke

 

 

 

 

 

 

 

  Heat Stepanek

Sun

 

 

 

 

 

 Sun

 

 

 

 

 

 

 (I1)
Get Shook

 

 

 

 

10:20am 

 

 

 

 

 

 

Sat

 3:00pm

 

 

 

 FFH2

  Heat Weierke

 

 

 

 

 

 

 FFH2

 

 Get Shook

 

 

 

 

 

 

 

WC Wildcats Orange 

 

 

 

 Sat

 

 

 

 

 

 

 Wildcats

 

(J1) WC Wildcats Orange

 

 

6:30pm 

 

 

 

 

 

 Magic

Sun

 

 

 

 

 FFH1

 

 (A2) D1 MN Prospects

 

 

 

3:00pm

 

 

 

 

 Gm4

 

 
MN Prospects

 

 

 

 

 FFH4

 

 

 

 

 (A2) D1 MN Prospects

 

 Sun

 

 

 

 

 Magic

 

 

 

 

 

 

3:00pm

 MN Prospects

 

 

 

 FFH2

 

 

 

Lgm1) Comets Blue

 

 

                                        Heat Tauer

 

 Net Gain Sports

 9:10am

 Comets Blue

 

 

 

Sun

 FFH3

Sun

 Sun

 

 

 Heat Ward

1:50pm

Lgm2) Net Gain Sports 

 1:50pm

  Get Shook

 

 

FFH2



Lgm3)  Heat Ward

 FFH1

 

 

 

 

 9:10am

 

 

 

 

 Heat Ward

 FFH4

 Get Shook

 

 

 

 

Lgm4)  Get Shook

 

 

 

 

 
Silver Bracket

 

 

 

 

 

 

(E2) West Central United

 

 

 

 

 

 

 

 

 Crossfire Pederson

 Sat

 

 West Central United

 

 

 

 

 

  Crossfire Pederson

Sun

 12:40pm

FFH2

 Sun

 

 

 

 

 

 

12:40pm

(J2) Crossfire Pederson


 

 12:40pm

  West Central United

 

 

 

 

 

FFH3

(G2)
MN Ice

 

 FFH1

 

 

 

 

 

 

 

 Sat

 

 

 

 

 

 

 

Sun

 MN Ice

 12:40pm

FFH1

Comets White 

 Sun

 

 

   Crossfire Pederson

 

4:10pm

 

(H2) Comets White

 

 

 4:10pm

   West Central United

 

 

 

FFH3

Comets Silver

(I2) Comets Silver

 

 

 FFH1

 

 

 

 

 

 

 Sat

 

 WOTN

 

 

 

 

 

 

Sun

 4:10pm

FFH1

 Sun

 

 

 

 

 

 

12:40pm

(F2) WOTN

(C2) WC Wildcats Blue

 

 12:40pm

WOTN 

 

 

 

 

 

 FFH4

 Sat

 

 FFH2

 

 

 

 

 

 Wildcats

 

 4:10pm

FFH2

 WC Wildcats Blue

 

 

 

 

 

 

 

D2 (forfeit)

 

 

 

 

 

 Comets

 

Sun

 

 

 

 

 Sun

 

 

 

 

 4:10pm

FFH4

 

 

 

 

 4:10pm

FFH2

 

 

 

 

 Comets